با معرفی انواع دوربین مدار بسته با ما همراه باشید. امروزه برقراری امنیت یکی از مسائل بسیار مهم و با اهمیت بسیار بالا است. راهکار های گوناگونی برای برقراری امنیت وجود دارد. به عنوان مثال برای برقراری امنیت از راهکار هایی همچون استفاده از دزدگیر، قفل های کتابی، دوربین های مدار بسته و… وجود دارد.

یکی از راهکار های بسیار مهم و کم هزینه که برای برقراری امنیت استفاده می شود، دوربین های مدار بسته است. در این مطلب از سایت مبین cctv می خواهیم به راهنمای خرید دوربین مدار بسته و همچنین معرفی انواع دوربین مدار بسته و ویژگی های دوربین مدار بسته خوب بپردازیم. شما با استفاده از فاکتورهایی که در این راهنمای خرید دوربین مدار بسته گفته می شود، می توانید بهترین نوع را خریداری کنید.

  +9 مزایا و معایب دوربین داهوا + راه حل جلوگیری از هک

کاربرد دوربین مدار بسته

اصلی ترین کاربرد دوربین مدار بسته برای برقرار امنیت است ولی دوربین های مدار بسته دارای کاربرد های دیگری نیز می باشند. بخشی از کاربرد های دوربین مدار بسته شامل موارد زیر می باشد:

  • کاربرد های پلیسی
  • یکی دیگر از کاربرد های دوربین مدار بسته در زمینه نظامی است.
  • از دوربین مدار بسته برای کنترل ترافیک استفاده می شود.
  • از دوربین مدار بسته برای نظارت های نامحسوس استفاده می شود.
  • در زمینه صنعتی هم از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

همانطور که می بینید کاربرد دوربین مداربسته بسیار فراتر از برقراری امنیت است و در مکان های مختلفی از دوربین های مدار بسته استفاده می شود. از انواع دوربین مدار بسته داهوا دیدن فرمایید.

کاربرد دوربین مدار بسته

معرفی انواع دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته دارای مدل ها و شکل های مختلفی هستند. به طور کلی دوربین های مدار بسته را می توان به چهار دسته تقسیم کرد.

  1. نوع بدنه
  2. کیفیت تصویر
  3. نوع تکنولوژی
  4. لنز دوربین

در ادامه به توضیح و جزئیات هر دسته می پردازیم تا بتوانید بهترین دوربین را متناسب با هدف خود خریداری نمایید.

نوع بدنه

نوع بدنه دوربین مدار بسته یکی از موراد بسیار مهم است که در هنگام خرید باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. نوع بدنه دوربین مدار بسته به دسته های زیر تقسیم می شود.

1. دوربین مدار بسته دام

این دوربین ها به صورت گنبدی شکل هستند به همین خاطر به آنها دام گفته می شود. معمولا این دوربین ها روی سقف نصب می شوند و به همین خاطر به آنها دوربین سقفی نیز گفته می شود. پیشنهاد می شودد از انواع دوربین دام داهوا دیدن فرمایید.

2. دوربین مدار بسته بولت

این دوربین دارای ساختار استوانه ای است و می توان گفت شبیه به گلوله می باشد. این نوع دوربین های مدار بسته پر کاربرد ترین دوربین هستند که در محیط های بیرونی نصب می شوند و معمولا دارای بدنه فلزی می باشند. پیشنهاد می شودد از انواع دوربین بولت داهوا دیدن فرمایید.

دوربین مدار بسته بولت

3. دوربین مدار بسته اسپید دام

به دوربین های مدار بسته گردان، چرخشی و PTZ گفته می شود. دوربین های مدار بسته از این نوع جز قوی ترین دوربین های مدار بسته می باشند. این دوربین ها توانایی چرخش به صورت 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی دارند. درباره دوربین مداربسته اسپید دام چیست بیشتر بخوانید.

4. دوربین مدار بسته چشم ماهی

این دوربین به خاطر این که شبیه به چشم ماهی است به این نام معروف شده اند. زاویه دید این نوع دوربین 180 یا 360 درجه است.

کیفیت تصویر

کیفیت یکی از مواردی است که در انتخاب نوع دوربین بسیار اهمیت دارد و کیفیت در دوربین های مدار بسته بر اساس مگاپیکسل است. کیفیت دوربین های مدار بسته در بازار از یک مگاپیکسل تا هشت مگاپیکسل می باشد. هرچه عدد مگاپیکسل بیشتر باشد، دوربین دارای کیفیت بالاتر می باشد. جالب است بدانید هشت مگاپیکسل، بالاترین کیفیت در دوربین های مدار بسته است.

  بهترین دوربین های مداربسته داهوا

نوع تکنولوژی

دوربین های مدار بسته دارای دو نوع تکنولوژی هستند که عبارتند از:

1. دوربین آنالوگ HD

این نوع دوربین های از نسل جدید دوربین های مدار بسته هستند و با استفاده از تغییر فرکانس سیگنال خروجی کار می کنند. این نوع دوربین ها قادر هستند تصاویر را با کیفیت بسیار بالا حتی هشت مگاپیکسل ذخیره کنند. از انواع دوربین آنالوگ داهوا دیدن فرمایید.

2. دوربین های مدار بسته تحت شبکه

نام دیگر این نوع دوربین ها، IP است. دوربین های مدار بسته تحت شبکه از امواج دیجیتال در بستر شبکه برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. پیشنهاد می شود از انواع دوربین IP داهوا دیدن فرمایید.

لنز دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته از نظر لنز به سه دسته لنز ثابت، لنز متغیر با تنظیم دستی و لنز متغیر خودکار دسته بندی می شوند.

ویژگی های دوربین مدار بسته خوب

 

ویژگی های دوربین مدار بسته خوب

در این قسمت از راهنمای خرید دوربین مدار بسته، می خواهیم به معرفی ویژگی های دوربین مداربسته خوب بپردازیم.

1. دوربین مدار بسته باید با آب و هوای منطقه شما سازگاری داشته باشد.

این ویژگی بسیار مهم است؛ زیرا دوربین مدار بسته هم در داخل ساختمان و هم در فضای بیرون از ساختمان و فضای باز نصب می شود. اگر قصد دارید از دوربین مدار بسته در فضای باز و بیرون از ساختمان استفاده کنید، باید حتما بررسی کنید دوربینی که قصد خرید آن را دارید با آب و هوای مکان شما سازگار باشد.

2. دوربین مدار بسته کنترل از راه دور داشته باشد.

دوربین مدار بسته ای خوب است که بتوان با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن های موبایلی، فیلم های دوربین را از راه دور کنترل کرد. پیشنهاد می شود از انواع دوربین میکروفن دار داهوا دیدن فرمایید.

اندازه دوربین مدار بسته

3. اندازه دوربین مدار بسته

در زمان خرید دوربین مدار بسته باید توجه ویژه ای به اندازه آن داشته باشید. اندازه دوربین مدار بسته نسبت به هدف و مکانی که می خواهید از دوربین مدار بسته استفاده کنید، متفاوت است.

4. دید در شب

مطمئنا یکی از کاربرد های اصلی دوربین مدار بسته برقراری امنیت است؛ در نتیجه یکی از ویژگی هایی که یک دوربین مدار بسته خوب باید داشته باشد، دید در شب است. دید در شب باعث می شود دوربین در تاریکی شب هم تصاویر را با کیفیت بالا ضبط کند. دوربین هایی که دارای قابلیت مادون قرمز هستند، دارای قابلیت دید در شب هستند.

5. زاویه دید دوربین مدار بسته

آخرین ویژگی که در مطلب راهنمای خرید دوربین مدار بسته می خواهیم بررسی کنیم، زاویه دید دوربین است. یک دوربین خوب باید دارای زاویه دید گسترده باشد. دوربین های مدار بسته دارای سه نوع زاویه دید ثابت، 180 یا 360 درجه می باشند. به نسبت زاویه دید، قیمت دوربین نیز بیشتر می شود. شما باید نسبت به هدف و مکانی که قصد دارید از دوربین مدار بسته استفاده کنید، زاویه دید مناسب خود را تهیه کنید. برای مشاهده dvr داهوا کلیک کنید.

  تکنولوژی دوربین‌های داهوا Dahua

کلام آخر

در این مطلب به صورت کامل به راهنمای خرید دوربین مدار بسته پرداخته شد. شما در قسمت معرفی انواع دوربین مدار بسته با انواع دوربین مدار بسته به صورت کامل آشنا شدید. شما باید نسبت به هدف و مکان خودتان بهترین نوع دوربین مدار بسته را انتخاب و استفاده کنید.

البته کیفیت و اورجینال بودن محصول هم بسیار حائز اهمیت است و بهتر است فروشگاهای معتبری همچون مبین cctv، دوربین مداربسته مورد نظرتان را خریداری نمایید تا از خدمات ویژه آن هم بهره مند شوید. ناگفته نماند چنانچه در خرید دوربین مدار بسته نیاز به راهنمایی های بیشتری داشتید، کافیست با کارشناسان مبین cctv تماس بگیرید تا شما را در این امر یاری دهند.