همانطور که می دانید امروزه برای افزایش امنیت، دوربین های مداربسته نقش بسیار مهمی را ایفا می‌ کنند. البته لازم به ذکر است این موضوع را بیان کنیم که دوربین‌های مداربسته نیز دارای انواع متفاوتی بوده و در مدل های مختلف عرضه خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام از هر نظر، مطالبی را برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا به خوبی متوجه موارد مربوط به این دوربین های مداربسته شوید. پس دعوت می ‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی دوربین مداربسته دام و اسپید دام

هنگام خرید دوربین مدار بسته اولین و مهمترین نکته شناخت در رابطه با ویژگی های مربوط به دوربین مداربسته دام و دوربین مداربسته اسپید دام بسیار حائز اهمیت می‌باشد، البته این دو دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که پس از معرفی آن ها به بیان تفاوت ها نیز خواهیم پرداخت.

دوربین مدار بسته دام:

دوربین مدار بسته دام

دوربین مداربسته دام چیست؟ در رابطه با دوربین مداربسته دام لازم است بگوییم دارای شکل گنبدی بوده و لنزهای آن نیز دارای یک محفظه شیشه‌ای مانند می باشد فیلمبرداری و زاویه این نوع دوربین مداربسته بسیار وسیع تر بوده و معمولاً برای محیط های داخلی سعی می شود که از این نوع دوربین استفاده شود البته دارای برند های متفاوتی همچون دوربین دام داهوا می باشد.

لازم به ذکر است بیان کنیم این دوربین تنها می‌تواند ضبط تصاویر را در یک جهت انجام دهد و دارای زاویه دید ثابتی است.

  لنز دوربین مداربسته چیست؟ +4 نکته مهم در انتخاب لنز دوربین

دوربین مدار بسته اسپید دام:

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین مدار بسته اسپید دام چیست؟ دوربین‌های مدار بسته دام برای فضاهای خاصی همچون شرکت‌ها و منازل به کار گرفته می ‌شود، اما دوربین های مداربسته اسپید دام از این امکان برخوردار می‌باشند که آنها را در محیط ‌های وسیع به کار گیرند. با در نظر داشتن ویژگی های این دو دوربین مداربسته شما می توانید راحت تر برای خرید اقدام کنید که البته پیشنهاد می‌دهیم حتما خرید خود را با در نظر گرفتن تمامی ویژگی های این دو دوربین انجام دهید از جمله مکان هایی که می توانند از دوربین اسپید دام استفاده کنند عبارتند از کارخانه‌ها، چهارراه ها و…

می توانید برای خرید دوربین مداربسته داهوا با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی مبین cctv دیدن فرمایید.

تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام:

تفاوت دوربین دام و اسپید دام چیست

در این بخش قصد داریم در رابطه با تفاوت‌های میان این دو دوربین برای شما مطالبی را بیان کنیم.

1. استفاده از دوربین های دام بیشتر در گوشه های اتاق می باشد و همچنین از این امکان برخوردار است که در وسط سقف نیز مورد استفاده قرار گیرد، اما برای دوربین های اسپید دام این موضوع کمی دارای تفاوت بوده و لازم است در یک ارتفاع بلند تر نصب شود به همین دلیل است که لازم است در ابتدا به مکان و فضای مورد نظر دقت داشته و پس از آن نیز نسبت به خرید اقدام کنید.

2. دوربین مداربسته دام یک شکل گنبدی داشته و روی لنز دوربین نیز یک محفظه شیشه‌ای وجود دارد، اما دوربین های مداربسته اسپید دام یک بدنه گنبدی شکل دارند و بر روی یک پایه نصب شده اند و همین موضوع باعث شده تا به راحتی قابلیت نصب آن روی سطح امکان پذیر شود و با توجه به این مورد که از انجام حرکات چرخشی برخوردار می باشد می ‌تواند فضای بیشتری را نیز مورد پوشش قرار دهد، همچنین مجهز به سیستم IP66 است که باعث خواهد شد در بسیاری از شرایط های بد آب و هوایی یعنی در هنگام برف و باران نیز به درستی عمل کنند.

  +9 مزایا و معایب دوربین داهوا + راه حل جلوگیری از هک

3. دوربین مداربسته اسپید دام یک بدنه فلزی و مقاوم داشته که می‌ تواند در برابر گرد و غبار روی و یا آب و هوای مرطوب نیز مقاومت خوبی داشته باشد به همین دلیل است که اکثر افراد و کارخانه ‌داران یا حتی کسانی که سوله دارند سعی می کنند از این نوع دوربین استفاده کنند، اما لازم به ذکر است بار دیگر بیان کنیم که این دوربین تنها برای پوشش یک طرف مناسب است. این دوربین مداربسته دارای قدرت چرخش و مانوری می باشد به گونه‌ای که در جهت عمودی ۱۸۰ درجه و در جهت افقی میز ۳۶۰ درجه لنز آن قابل چرخش است.

4. از دیگر تفاوت های مهم میان این دو دوربین این است که دوربین اسپید دام از این امکان برخوردار می باشد که تصویر را تا چندین برابر و بدون وجود هرگونه افکت بزرگ کند. دوربین های مداربسته دام مقاومت بالایی در برابر گرد و غبار و رطوبت به همراه ندارند به همین دلیل است که بیشتر در داخل ساختمان ها از آن استفاده می شود.

5. زاویه دید دوربین های مداربسته دام از ۷۰ تا ۱۰۰ درجه می باشد. پیشنهاد می شود جهت خرید و مشاهده قیمت دوربین بولت داهوا کلیک کنید.

دوربین مداربسته دام داهوا

6. در رابطه با قیمت این دو دوربین نیز باید بیان کنیم با توجه به پیشرفته بودن دوربین مداربسته اسپید دام، قیمت بالاتری را نیز به همراه دارد. البته این امکان برای شما فراهم است که با مراجعه به فروشگاه دوربین مداربسته مبین اصفهان با مناسب ترین قیمت برای خرید اقدام کنید.

7. دوربین مداربسته اسپید دام دارای ولتاژ ورودی ۲۴ ولت است، اما دوربین های دام ولتاژ ۱۲ ولت می باشد.

8. از دیگر تفاوت‌های موجود میان این دو دوربین نوع سنسور آن ها است که دوربین مداربسته اسپید دام دارای سنسور پیشرفته‌ تری است.

9. دوربین های مداربسته اسپید دام به دلیل داشتن قابلیت WDR در برابر تابش نور خورشید و یا تاریکی دچار هیچ اشکالی در ضبط نخواهد شد که این قابلیت در دوربین ‌های وجود ندارد.

10. پروتکل های به کار گرفته شده در این دو دوربین نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. دوربین مداربسته اسپید دام دارای پروتکل 10BASE-T/100BASE-TX Ethernet می باشد.

11. برخلاف دوربین های دام دوربین مداربسته اسپید دام از قابلیت زوم مکانیکی برخوردار می‌باشد. پیشنهاد می شود جهت مشاهده و خرید دوربین میکروفن دار داهوا کلیک کنید.

  معرفی انواع دوربین مدار بسته +5 ویژگی دوربین مداربسته خوب

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با تفاوت دوربین مداربسته دام و اسپید دام مواردی را برای شما بیان کنیم و به توضیح این موضوع پرداختیم که پیش از خرید دوربین مداربسته باید از این موضوع مطلع شوید که قرار است در چه جایی آن را نصب کنید. شما می توانید در فروشگاه دوربین مداربسته مبین اصفهان خرید انواع دوربین های مداربسته و داهوا dvr نیز اقدام کنید.